معرفی انواع فیلترهای هوا

معرفی انواع فیلترهای هوا -  ماشین سازی آرام

همانگونه که در مقالات قبل گفتیمفیلتر هواوسیله ای برای مانع شدن از ورود گرد و غبار و ذرات معلق در هوای پیرامون ما می باشد.

حال در این مقاله می خواهیم به انواع عمومیفیلتر های هواو عملکرد آنها بپردازیم.

فیلترهای هوادارای انواع مختلف و روش های مختلف برای تصفیه هوای متفاوت، با نیاز متقاضیان، برای حذف آلاینده های مختلف می باشند که بطور نمونه از مهم ترینانواع فیلتر هوارا در ذیل نام می بریم :

1- فیلترهای یونی(Ionic)

2- هپا(HEPA)

3- کربن اکتیو (Carbon)

4- لامپ های یو وی(UV)و فیلترTIO2

که همگی عموماً برای رفع آلودگی در بخش های تجاری- صنعتی و بیمارستانی و محل های ست مورد استفاده قرار می گیرند. البته این 4 نوعفیلتر هوادسته های عمومیفیلتر هوامی باشند وفیلتر هوایخودرو ها نیز جز دسته فیلتر های نوع دوم، یعنی فیلتر هوای هپا (HEPA) دسته بندی می شود.

1 -فیلتر هوای یونی (Ionic) :

فیلتر هواهای یونی با تکیه بر روش قطبی کردن، باعث شارژ مولکول های هوا می شوند. در این روش مولکول های هوا توسط ولتاژ بالای برق دارای بار منفی می شوند. این ژنراتورها، یون هایی با بار منفی تولید می کنند که به آن آنیون گفته می شود. آنیون ها سپس آلاینده های هوا را (بار مثبت) به سمت خود کشیده و جذب می نمایند، این عمل شبیه جذب ذرات توسط الکتریسیته ساکن می باشد.

با برخورد آلاینده ها به آنیون آنها خنثی شده و از جریان هوای تنفسی ما خارج می گردند.فیلترهواهای یونی معمولاً در دستگاههای تصفیه هوا های تجاری به کار برده می شوند.

2-فیلتر هپا (HEPA):

نام آن از حروف کلمات روبروHighEfficiencyParticularArresting به معنی توان بالای گرفتن ذرات تشکیل شده است. این نوعفیلتر هواقوی تر و بسیار موثرتر از فیلترهای یونی عمل می کند و طرفداران هوای پاک آنرا برفیلترهاییونی ترجیح می دهندفیلتر هوایهپا توان زدودن بیش از 97/99% درصد ذرات آلاینده هوا را داراست که باعث پاکی و شفافیت بی اندازه هوا می گردد.

فیلتر هوایخودرو نیز جزء دسته یفیلتر هواهای هپا می باشند و در این دسته تقسیم بندی می شوند.

فیلتر هواهای مرغوب هپا از فایبر گلس ،حصیر و رشته های بسیار نازک پوشال و سلو تشکیل شده اند و با عبور جریان هوا ذرات معلق را در خود گرفتار می نمایند. فیلتر هپا با چندین روش مختلف موجبات جذب ذرات آلاینده را فراهم می نماید. جلوگیری از عبور آلاینده های موجود در جریان هوا از میان رشته های بسیار نازک الیاف های تشکیل دهنده آن می باشد که درون فیلتر، گیر می کنند. میزان عملکردفیلتر هواینوع هپا به ضخامت فیلتر و قطر فایبرهای تشکیل دهنده آن بستگی دارد.

3 - فیلتر کربن اکتیو (Carbon):

کربن توان عمل آورده شدن با اکسیژن را دارد که خلل و فرج سطح فیلتر آن را قادر به جذب بالای آلاینده ها می کند. بعد از عمل آورده شدن کربن با اکسیژن محصول بدست آمده کربن اکتیو نامیده می شود چرا که به آسانی توانایی جذب آلاینده ها ی گازی و بو را دارد.

فیلتر هوایکربن اکتیو می تواند آلاینده های شیمیایی و گازها را در خود جذب نماید و دود سیگار را کاملاً از بین ببرد. با عبور جریان هوا از فیلتر، کربن اکتیو شده بو و گازهای سمی موجود در آن خنثی و بی اثر می نماید . برای از بین بردن بوهای بسیار قوی و بخار های منتشر شده در محیط، با بالا رفتن میزان اکتیویته کربن توان جذب گاز ها را به میزان بسیار بالایی می توان افزایش داد.

فیلتر هواهای کربن اکتیو با وجود سازگاری با محیط زیست بهترین گزینه برای حذف مواد شیمایی منتشر شده در هوا می باشند.

4 - فیلترTIO2:

این نوعفیلترهواو روش تصفیه هوا از طریق واکنش ناشی از قرار گرفتن فیلترتیتانیوم دی اکساید در مقابل نور مادون بنفش به وجود می آید. رویارویی جریان هوا با پروسه Photo Chemical (شیمی نور)، آلاینده های زیان باری مانند مایت (Mite) مولد Mold (قارچ های انگلی) و باکتری های بیماری زا را از بین برده و محیطی بهداشتی ایجاد می گردد.

در این روش تصفیه هوا همچنین، ترکیبات آلی کربنی فرار VOC ها مانند بَنزَن، فرمالدِئید و . در مجاورت یو وی (UV) شکسته شده و از محیط حذف می گردند.

ʼʼ لــــــــــــطفاً مقــــــــــــایسه کنیــــــــــــد .! ʻʻ

شرکتماشین سازی آرام (آرامکو)

بزرگترین شرکت ماشین سازی کشور در زمینه واردات و طراحی، ساخت و مونتاژماشین آلات تولید فیلتر هوا (تزریق ، PU)وماشین آلات تولید انواع کاغذ فیلترهوا (چین کن)با متخصصان حرفه ای و کارآزموده به صورت تخصصی فعالیت دارد، قصد دارد در مقالات و محصولات خود بهترین ماشین آلاتخط تولید فیلتر هواوچین کن کاعذ فیلتر هوارا به شما معرفی نماید تا شما عزیزان بتوانید بهترین انتخاب را برایخریدفیلتر هواانجام دهید و یا اگر در زمینهتولید فیلتر هوافعالیت دارید، بتوانید به درستی بهترین دستگاه هایتولید فیلتر هواو چین کن کاغذ را برای کار خود انتخاب نمایید.

تمامی دستگاه هایشرکت ماشین سازی آرام (آرامکو)، دارای گارانتی36ماهه انحصاریآرامتک (AramTech)و10سال خدمات پس از فروش می باشد.


توجه: توجه:

شرکت ماشین سازی آرام با برند "آرامکو" هیچ گونه شعبه دیگری ندارد و برند "آرامکو" هیچگونه کلمه پسوند و یا پیشوندی ندارد.

بعضا مشاهده شده افرادی سودجو، با اضافه نمودن پسوند و یا و پیشوند به برند "آرامکو" سعی در سوء استفاده از نام شرکت و فریب خریداران را دارند، لذا خواهشنمد است به نام "آرامکو" و لوگوی خاص شرکت دقت فرمایید تا در دام این ان قرار نگیرید.

مشـــــــــــــــــــــــاوره رایگـــــــان

ساعات پاسخگویی:

شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17

پنج شنبه ها 8 الی 13

026-44229983

026-44229984

026-44229985

026-44229986

026-44229987

تولید فیلتر هوا با سرمایه کم و درآمد بالا

زمان تعویض فیلتر هوا کابین خودرو

نقش فیلتر هوا در میزان مصرف سوخت

های ,فیلتر ,هوا ,آلاینده ,ها ,کربن ,آلاینده های ,کربن اکتیو ,جریان هوا ,در این ,می شوند ,کربن اکتیو carbon ,معرفی انواع فیلترهای

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
frectalethonar vistarayanehl zanjancity99 berkeniloo chibekharim 1000-khadamat greensense1 hardwareiran imlosdazzcon kaviriect